• DOLAR 5,7344
  • EURO 6,3129
  • ALTIN 279,710
  • ...
`PKK Dernek Basıp Sivilleri Öldürdü`

A Haber'de “Birlikte Bakalım” programında 6-8 Ekim Kobani olaylarını değerlendiren gazeteci Hilal Kaplan, olaylardan ders çıkarılması adına önemli tespitlerde bulundu.

Kobani olayları sonrası yapılan kimi analizlerde PKK/HDP çevresinin Devlete çok öfkeli olduğu yönündeki görüşleri değerlendiren Kaplan, “HDP Diyelim ki Devlete çok öfkeli, -Devlet IŞİD`i destekliyor, PYD`ye silah yardımı yapmıyor gerekçesiyle-. O halde tırnak içinde ‘HDP Devlete karşı savaş açması gerekir.` Onlar ne yaptı? İlk yaptıkları gidip bölgede 14 yıldır silah bırakıp sivil siyaset yapan Hizbullah`ın derneklerini basıp sivilleri öldürdüler.” diyerek “PKK/HDP Devlete öfkeli” yönündeki analizlerin gerçekçi olmadığını ortaya koydu.

"HÜDA PAR'a Saldırıp 'Silahlan Bana Karşılık Ver' Diyorsun"

Kürt kamuoyunda yalan haberlerin oluşturduğu bir öfkenin olduğunu kabul eden Kaplan, “Ancak burada çok hesaplı iç savaş çıkarma çabası var. HÜDA PAR sana saldırmazken gidip onların üyelerini öldürüyorsan, adeta, ‘silahlan bana karşılık ver` diyorsan; neticede ne yazık ki öyle oldu. Umuyoruz sağduyu çağrıları karşılık bulur. Ama burada gerçekten çok hesaplı Kürd`ü Kürd`e kırdırma politikası yürütülüyor. Gidiyorlar bölgedeki iş yerlerini yağmalıyorlar. Binaları ateşe veriyorlar. Buradaki şey, Devletle hesabını görmeye çalışmıyor HDP…” şeklinde tespitlerini paylaştı. (Hürseda Haber)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir