• DOLAR 5.9
  • EURO 6.507
  • ALTIN 281.86
  • ...
Balıkçının yüzünü Karadeniz hamsisi güldürüyor

 Hopa açıklarında yakalanan Karadeniz hamsisi Kdz. Ereğli ilçesinde tezgahlarda ki yerini aldı. Kilosu 5 ila 7 liradan satışa sunulan hamsi balığına vatandaşların da ilgisinin yoğun olduğu belirtildi.

Balığın bol çıktığı dönemlerde fiyatların 3 ila 20 lira arasında değiştiğini ifade eden tezgah sahipleri şu anda Hamsi balığı 5 ila 7 lira arasında, Çinekop 10 ila 20 lira 300-400 gram palamutlar da tanesi 5 liradan satılıyor.

Balık satışları ile ilgili olarak açıklama da bulunan tezgah sahiplerinden Şenol Sönmez "Hamsi balığı 5 ila 7 lira arasında satılıyor. Çinekop 10 ila 20 lira arasında değişiyor. Onun dışında Palamut yeniden dönüş yaptı. 300-400 gram palamutlar da tanesi 5 liradan satılıyor. Vatandaşın ilgisi şu sıralar biraz durgun gidiyor. Ya balığın satış yeri çok olduğundan ya da vatandaş bu sene balığa doydu diyelim. Yakın bir zamanda balıkçılık bitecek. Hamsi de zaten Hopa` dan yakalanıyor. Gürcistan tarafına geçecek. Ondan sonra tutması da satması da zorlaşacak. Özellikle vatandaşların şu son haftaları değerlendirmesini bekliyoruz" dedi.

Balık tezgahı sahiplerinden Arslan açıkgöz, Adem Çetin ve Tanju Polat ise Karadeniz hamsisinin yüzlerini güldürdüğünü, 5 liraya kadar düşen hamsi fiyatlarının vatandaşlar tarafından rağbet gördüğünü söylediler.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir